KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16692011
nr 1669 2011
Anton Lindfors
(1881-1950), Finland
Oljemålning, Landskap med träd på kulle. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 39x498 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 december 2024
kl 19:59:48
150 kr